Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Artykuły

Półkolonie z Małym Inżynierem!

Wakacyjna szkoła to również nauka, choć w bardziej zabawowej formie. Sierpień w Praxis to przede wszystkim przygoda z budową robotów pod wodzą specjalistów z Małego Inżyniera (www.malyinzynier.pl). Dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazję samodzielnie zbudować, a następnie zaprogramować roboty, stworzone z klocków Lego Mindstorms. Każdego dnia półkolonii czekały ich nowe zadania.

Nasi półkoloniści aktywnie uczestniczyli w edukacyjnych zabawach, zawodach i grach.  Podczas zajęć nie było czasu na nudę. Podstawą efektywnej pracy była praca zespołowa, w trakcie której kształciliśmy nie tylko kompetencje z nauk ścisłych, ale również umiejętności społeczne. Dzieciaki poznały nowe terminy takie jak np. przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjały pracy w grupach, pozwalały każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Tak przygotowany program pozwolił dzieciom lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę, dlatego też dzięki warsztatom z robotyki uczniowie mają szansę lepiej radzić sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawiło kursantom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacniało ich wiarę we własne możliwości. Nad pracą małych inżynierów czuwali oczywiście doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbali o wysoki poziom merytoryczny, udaną zabawę oraz bezpieczeństwo w trakcie zajęć.

Finał półkolonii to spektakularny pokaz robotów sumo wykonanych przez dzieciaki. Gorący doping rodziców zagrzewał roboty do walki! Na koniec każdy z uczestników półkolonii otrzymał dyplom i pamiątkową koszulkę. 

Do zobaczenia w kolejne wakacje!

GALERIA ZDJĘĆ:praXis.edu.pl