Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Idea

  „Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

            Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego.

 

Wszelkie nasze działania zmierzają ku temu, by każdy uczeń Praxis był osobą:

 • wszechstronnie rozwiniętą – uważamy, że tym wieku najważniejsze jest wykształcenie ogólne, które stanie się bazą do dalszej nauki oraz możliwość doświadczania różnych sytuacji, stąd też szereg zajęć dodatkowych,
 • tolerancyjną, otwartą na innych, pozbawioną uprzedzeń,
 • twórczą – niestraszne będą nam nawet szalone pomysły, których efektem będzie rozwiązanie problemu,
 • działającą społecznie i czerpiącą z tych działań ogromną frajdę,
 • wrażliwą na przyrodę, piękno, sztukę,
 • ambitną, wierzącą we własne nieograniczone możliwości,
 • a przede wszystkim odważną – taką, która będzie potrafiła racjonalnie bronić swoich przekonań, nawet w niesprzyjających okolicznościach.

Poprawiono: wtorek, 25, luty 2014 18:20

Odsłony: 4231


Pomysł na szkołę, pomysł na życie

Szanowni Państwo!

Pomysł na szkołę dojrzewał w nas odkąd zamieszkaliśmy w Łąkach. Bogactwo przedszkoli,szczególnie tych niepublicznych, dawało szansę na znalezienie takiej placówki dla naszych córek, w której nie tylko wychowawcy pełniliby opiekę, nauczali, ale i wychowywali małego człowieka. Problem pojawił się w przypadku wyboru szkoły dla starszej córki. Niestety oferta edukacyjna Radzymina była bardzo uboga. Tylko dwie szkoły podstawowe w rozbudowującym się w szalonym tempie mieście musiały być przepełnione.

Brak przestrzeni, duża ilość dzieci, brak odpowiednich warunków do efektywnego kształcenia, brak dostępu do nowoczesnych rozwiązań technicznych - z taką oto spotkaliśmy się rzeczywistością. Dodatkowo moje spojrzenie na wychowanie i system kształcenia czasem odbiegało od tego z czym stykaliśmy się na co dzień.

Postanowiliśmy więc działać!

I właśnie Praxis ma być odpowiedzią na potrzeby nas jako rodziców, dla których ważne są warunki, w jakich dziecko poznaje świat, oraz sposób i forma zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim spójny system wychowawczy, w którym nauczyciele i rodzice nastawieni są w swoich wszelkich działaniach na wspieranie niezależnego myślenia, odwagi oraz twórczej aktywności dzieci. Jako że od wielu lat w moim życiu przeplatała się działalność charytatywna i wolontariat, wiem jak wielką radość daje robienie czegoś dla innych, ile satysfakcji sprawia wywołanie u kogoś uśmiechu i jak wiele można zdobyć działając zespołowo. Zatem szanując indywidualizm każdego dziecka, jego wyjątkowość i niepowtarzalność, chcemy jednak w Praxis pokazać, że tak naprawdę najwięcej możemy osiągnąć działając razem. Stąd też hasłem przewodnim Praxis są słowa „Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Chcemy, by Praxis stało się miejscem, w którym dzieci nie będą bały się zadawać najtrudniejszych pytań, w którym same będą chciały szukać odpowiedzi, w którym otoczenie będzie przyjazne i bezpieczne, w którym ludzie będą wrażliwi i odpowiedzialni, w którym nauka będzie fascynującą przygodą, a dobre wyniki efektem ubocznym poznawania świata.

W Praxis chcemy przede wszystkim kłaść nacisk na:

 • wspieranie odważnego, niezależnego myślenia,
 • uświadamianie, że jesteśmy w swoich działaniach odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za innych,
 • szerzenie szeroko pojętej tolerancji,
 • gotowość do rozumienia potrzeb drugiego człowieka, empatię i miłość,
 • otwartość i szczerość we wzajemnych relacjach,
 • wyzwalanie twórczej energii,
 • szacunek dla wszystkiego, co nas otacza
 • ulepszanie otaczającej nas rzeczywistości.

Beata Nadratowska-Grala

Poprawiono: piątek, 14, luty 2014 21:51

Odsłony: 2680praXis.edu.pl