Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Artykuły

Wycieczka!

Kolejna szkolna wycieczka odbyła się 17 października. Tym razem celem naszej wyprawy była Warszawa, a tam dwa istotne punkty programu wiążące się z cyklami, które realizujemy w Praxis. Pierwszym z nich jest "Poznajemy wybitne osobowości". W ramach tego projektu  dzieci zwiedzały Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie miały okazję przenieść się w fascynujący świat wybitnego pianisty i kompozytora.

Drugim celem naszej wyprawy było Warszawskie ZOO, gdzie w ramach Miesiąca zwierząt nasi uczniowie oprócz standardowego zwiedzania mogli dowiedzieć się więcej o tym jak można adoptować jedno ze zwierząt, a tym samym zostać jego opiekunem. Dyskusja na temat tego jakie wybrać zwierzę i jak je nazwać toczyła się aż do poniedziałku. Ostatecznie przestrzegając zasad demokracji wszyscy wspólnie zdecydowali, że zostaniemy opiekunami małpki sajmiri, której nadamy imię Praximka. Dokumenty związane z procedurą adopcyjną zostały przez Panią Paulinę, który była głównym organizatorem wycieczki, przygotowane i wysłane. Czekamy teraz na oficjalne potwierdzenie tego faktu.

Akcja adopcji zwierząt z warszawskiego zoo prowadzona jest przez fundację PANDA (http://www.zoo.waw.pl/pl/fundacja-panda.html).


praXis.edu.pl