Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Artykuły

Pierwsza szkolna wycieczka! 09.09.2014

Drugi tydzień nauki to również szereg atrakcji. Z pewnością najważniejszą była wtorkowa wycieczka do gospodarstwa rolnego w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego. Niby wyprawa niezbyt daleka, ale jaki ogrom atrakcji! Dzieci miały okazję obserwować zwierzęta, karmić niektóre z nich, obejrzeć z bliska sprzęt rolniczy, poznać specyfikę pracy na roli i przekonać się na własnej skórze jak wyglądają wykopki i że ziemniaki niekoniecznie biorą się ze sklepu. Dużo radości wywołała przejażdżka wozem po polach, by obserwować oznaki zbliżającej się jesieni. Nie obyło się bez zawodów wędkarskich i strzelania z łuku. Była też chwila na zabawę na placu zabaw i boisku. Zwieńczeniem wycieczki był wspólny grill. Wszyscy kibicowali też pani Uli, która podjęła wyzwanie rzucone przez pana Pawła, u którego gościliśmy i pokazała, że potrafi jeździć traktorem. Śmiechom nie było końca! Oprócz aspektu integracyjnego wycieczki, ważnym elementem była jej przyrodnicza strona. Obserwowanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, czy też zmian zachodzących w przyrodzie, możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi, a także przekonanie się na własne oczy jak wygląda cykl wzrostu i rozwoju roślin, to bezcenna lekcja, która z pewnością na długo zostanie w pamięci.

 


praXis.edu.pl