Praxis - Niepubliczna Szkoła Podstawowa - Radzymin - Łąki


Idea

„Potrzebujemy innych, by odkryć w sobie to, co mamy najpiękniejszego”.

Praxis jest miejscem, w którym dzieci w przyjazny sposób wejdą w świat wiedzy. Pragniemy udowodnić, że nauka może być fascynująca przygodą, a szkoła ulubionym miejscem spędzania czasu przez dziecko. Wierzymy głęboko, że każdy uczeń Praxis jest wyjątkową indywidualnością z ogromnym potencjałem rozwojowym, który najpełniej ma szansę się rozwinąć przez wspólne działanie z innymi. Naszym priorytetem jest stworzenie warunków do zrównoważonego rozwoju intelektualnego, społecznego, fizycznego i moralnego. -->

 

  start  |  kontakt 

 

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis
ul. Weteranów 207
05-250 Łąki
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 668 661 928
tel. 608 11 33 08

Wyszukiwarka

Artykuły

Do dzieła!

 

Pierwszy września był w Praxis dniem wyjątkowym. To właśnie tego dnia po raz pierwszy nasi uczniowie w towarzystwie rodziców i dziadków przybyli, by uroczyście rozpocząć rok szkolny 2014/2015.

Wszyscy rozglądali się z ciekawością, ale i onieśmieleniem szukając wzrokiem znajomych twarzy, które pozwoliłyby oswoić nowe miejsce. Pani dyrektor Urszula Bartosiak serdecznie powitała wszystkich uczniów, którzy w iście „hollywoodzkim” stylu zaprezentowali się na scenie razem ze swoimi rodzicami. Każda klasa została nagrodzona rzęsistymi brawami. Następnie pani dyrektor przedstawiła grono pedagogiczne. I tu również gorącym oklaskom nie było końca. Z dużą uwagą przyjęte zostało wystąpienie pani Haliny Kondratczyk, Kierownika Gminnego Zespółu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, która w imieniu władz Gminy Radzymin i Burmistrza Radzymina pana Zbigniewa Piotrowskiego przywitała wszystkich uczniów i zapewniła rodziców o tym, że Niepubliczna Szkoła Podstawowa Praxis spełnia wszelkie wymogi formalno-prawne i otrzymała pozytywną opinię Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Podkreśliła również doskonałą współpracę między Praxis a Gminą i wyraziła przekonanie, że nauka będzie dla wszystkich uczniów przyjemnością, a rodzicom pogratulowała wyboru szkoły, która spełnia wszelkie standardy edukacyjne.

 

I przyszedł czas na niespodziankę przygotowaną przez grupę rodziców -  premierowe wykonanie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Pod wodzą pana Pawła, który wcielił się w rolę narratora rodzice przeobrazili się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w warzywa. Ekspersyjny występ został nagrodzony gromkimi brawami, a zachwycona publiczność domagała się bisów. 

Przyszedł jednak czas na spotkanie z wychowawcami. Dzieci wraz z rodzicami udały się do swoich klas, gdzie po raz pierwszy miały okazję zająć miejsce w ławkach. Po krótkim zebraniu organizacyjnym wszyscy wzięli udział w pikniku szkolnym, który stał się doskonałą okazją, by nawiązać pierwsze nieformalne szkolne znajomości.

 

Galeria zdjęć:


 


praXis.edu.pl